Celem tej inicjatywy jest promocja chleba, pokazanie jego powszechności, oraz różnorodności. Zaplanowaliśmy, że będzie się składała się z dwóch segmentów: pierwszy to prezentacja wypieków pieczywa według receptur kultywowanych z różnych części świata, drugi to ekspozycja producentów pieczywa oraz związanych z piekarnictwem produktów. Nie zabraknie też pokazu rodzajów ziarna oraz mąki.
Realizacją projektu będzie bezprecedensowa ekspozycja chlebów świata, pozwalająca poznać nie tylko dzieje chleba, ale też wszelkie jego odmiany występujące w różnych regionach świata. Taka prezentacja to podkreślenie uniwersalnego charakteru chleba, jako pożywienia, które w znanej czy nieznanej nam dotychczas innej formie można znaleźć w każdym zakątku kuli ziemskiej zamieszkałym przez ludzi. Odkąd istnieje pismo, wzmiankowano na temat chleba, toteż, dodatkowo, jego kultowa i kulturowo – symboliczna wartość jest nie do przecenienia
Taka formuła lekcji historii, wiedzy o kulturze, podstaw przedsiębiorczości, wiedzy o społeczeństwie, połączona z degustacją, niewątpliwie uatrakcyjni zbliżający się PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY a uchroni od feralnego piątku, 13-go.
Zaproszenie kierowane do szkół jest tym bardziej zasadne, że rolę współorganizatora naszej inicjatywy przyjął na siebie Zespół Szkół nr 11 im. Władysława Grabskiego w Warszawie, otwierając dla Festiwalu swoje szkolne podwoje.
By temu Festiwalowi nadać najwyższą rangę, zwracamy się o patronaty do resortów centralnych związanych z tematyką piekarnictwa, organizacji samorządu gospodarczego i mediów. Planujemy także wśród odwiedzających i patronujących Festiwalowi zorganizowanie plebiscytu na wybranie – spośród szerokiej wystawienniczej oferty – najdoskonalszych produktów, nagrodzonych stosownymi tytułami i certyfikatami, gwarantującymi branżowy prestiż.
Wystawcom oddajemy do dyspozycji 1700 m2 powierzchni wystawienniczej. Dzięki współpracy z urzędami dzielnic Warszawy, szkołami, mediami w pierwszej edycji festiwalu udział wzięło ok 14 tys. osób.
Dodatkowych informacji udzielają:
Agata Augustynowicz – mail: ag@festiwale.co, tel. +48 22 297 66 26
Aneta Króliczek – mail: biuro@festiwale.co, tel. +48 22 297 66 25
Anna Schwenk- mail: biuro@festiwale.co, tel. +48 22 297 66 25
Nataliia Bondarenko – mail: biuro@festiwale.co, tel. +48 22 297 66 25
Marcin Sumka – mail: ms@festiwale.co, tel. +48 22 297 66 24
Cezary Kopczyński – mail: ck@polskiemedia.org, tel. +48 22 297 57 80
Andrzej Grajczak – mail: wawa@polskiemedia.org, tel. +48 22 22 50 111