diwa01

Ugrupowanie Donne Italiane a Warszawa (D.I.Wa – Włoszki  w Warszawie), narodziło się w latach dziewięćdziesiątych ze spontanicznej inicjatywy Włoszek, które mieszkały bądź  nadal mieszkają w stolicy Polski.

Z roku na rok ugrupowanie się powiększa i rozwija. W tym roku stworzyłyśmy także własną stronę internetową http://donneitalianeavarsavia.weebly.com (która będzie tłumaczona na język polski) oraz fanpage na facebook’u  D.I.Wa

Nie jesteśmy prawnie ukonstytuowanym stowarzyszeniem, jesteśmy grupą kobiet, które dzielą się doświadczeniami związanymi z życiem w niezwykłym mieście, jakim jest Warszawa starając się wspólnie ją poznawać i odkrywać, doceniając zwyczaje i obyczaje, lokalną kuchnię i  wspaniałych mieszkańców.

Często organizujemy spotkania rozrywkowo-kulturalne jak wizyty w muzeach, spacery po mieście, atrakcje dla naszych dzieci lub po prostu spotykamy się razem  na kawie, by podzielić się wrażeniami z minionych dni i życiowych doświadczeń.

Każdego roku organizujemy Włoski Karnawał, który cieszy się coraz więckszą popularnością.

Ponadto wspieramy swoją obecnością charytatywny Bazar organizowany w hotelu Marriott przez  SHOM (Spouses of head of mission – Małżonki Ambasadorów), któremu patronuje Ambasada Włoch i podczas którego odbywa się sprzedaż regionalnych produktów włoskich.

Naszą energię i działania kierujemy również do potrzebujących, starając się nieść pomoc i wsparcie.

Uczestnicząc w Festiwalu Ciast ze Świata, przekazujemy środki ze sprzedaży wyrobów Centrum Promocji Kobiet w Legionowie, które pomaga kobietom w potrzebie, prowadzonym przez siostry Urszulanki z Gandino.

Ośrodek ten wkrótce otworzy stołówkę dla ubogich, a my chcemy wesprzeć siostrę Laurę i jej kongregację pokrywając ostatnie niezbędne wydatki.
Chętnie witamy w naszym gronie nowe Włoszki, które przeprowadzają się do Warszawy i które, zwłaszcza w pierwszych tygodniach pobytu, potrzebują poczuć się… jak w domu.

Wśród członkiń naszego ugrupowania jest wiele Polek, które mówią po włosku i z którymi dzielimy się naszymi kulturowymi różnicami z ciekawością i przyjaźnią. Te doświadczenia bardzo nas wzbogacają, dostarczając każdego dnia nowych wrażeń.